Jeg ble pappa i oktober 04. Siden forholdet sprakk før fødselen, har mye av fokus vært på om, og til slutt hvor mye jeg skulle få treffe gutten min. Dette har ordnet seg veldig bra etter hvert, men pappapermisjon har vært et ikke-tema.
Jeg skulle gjerne vært pappa på heltid, og et par uker pappapermisjon høres forlokkende ut. Dessuten har mor en mulighet til ei uke jobbing i mai, men jeg må i så fall ta meg av gutten vår. Kan pappaperm brukes til dette? Har jeg som helgepappa overhodet rett til pappapermisjon, og hvem avgjør dette?
|
|
| Hvis noen kan svare meg, er min mailadresse
runpunpan@hotmail.com
. |
| Er forøvrig helt enig i at vi har langt igjen til likestilling når det gjelder omsorg for små barn. Måtte stange hodet lenge mot veggen for å få lov til å ta min del av ansvaret.. Viva Papa! |
|
| RunePunePane |